"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Emekliler Ramazan Bitsin İstemiyor

haber resimTürkiye Emekliler Derneği Hayrabolu Şube Başkanı Selami Yufkayürek, “Ramazan bitmesin” dedi. Emeklilerin büyük çoğunluğunun açlık sınırının altında yaşadığını hatırlatan Başkan Yufkayürek, “Ramazan geldi, maaşlarımıza seyyanen zam gelmedi. Her akşam, başka bir ilçenin iftar çadırına gidiyoruz. Birisi tanıyacak diye çok korkuyoruz. Yılda bir ay karnımızı doyurup, 11 ay aç geziyoruz. Günah bize, Ramazan lütfen uzasın” şeklinde konuştu.

Yufkayürek ayrıca şunları söyledi:
“Biz emekliler olarak, TÜFE’den kurtulmak istiyoruz; Ramazan’dan değil. Ramazan çadırları ve menülerinden memnunuz. İftar çadırlarında, belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleriyle birlikteyiz. Bizi, sıcak havalarda dışarıya çıkmamamız konusunda uyarıyorlar. İyi güzel de, neden bizim gibi fakir fukaranın yemeğini yiyorlar anlamıyoruz.”

Adının açıklanmasını istemeyen bir iftar çadırı görevlisi ise, “Emeklilerin iftar çadırı ayrı olmalı, menü onlara önceden sorulmalı. Tansiyonu çıkan bize geliyor…” diyerek dert yandı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(21.07.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Eşeğin kulağından Rus yapımı böcek çıktı
»En çok kazandıran günlük iş: sosyete falcılığı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com