"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Emekliler 3,5 atmıyor

haber resim“Halinden Memnun Emekliler Derneği” Başkanı Şehsuvar Sakin, emeklilere yapılan yüzde 3,5’luk zammı eleştirdi. Sakin, “Emeklilerin 3,5 atacağını zannedenler yanılıyor. Biz, bu zam karşısında göbek atarız. Ne vartalar atlattık da yıkılmadık. Diren emekli!” dedi. Son bir yılda, doğalgaza yüzde bilmem kaç zam yapıldığına dikkat çeken Sakin, “Can veren Allah, zam veren Hükümet. Haline şükret, yine de 3,5 atma” diyerek emeklilere seslendi.

Zamların yağmur gibi yağdığını belirten Sakin, açıklamasında “Emekliye sıra gelince yüzde 3,5 diyorlar. Çünkü dayanacağımızı biliyorlar. Hükümet, anlaşıldığına göre emeklileri adam yerine koyuyor” şeklinde konuştu. Tüm emeklilere ve emekli sivil toplum örgütlerine seslenen Sakin, zamların kendilerini yıldıramayacağını, halinden memnun insanlar olmak için birlikte mücadele etmek gerektiğini vurguladı. Ayrıca, “Artık yeter! Sokağa inmeye, biraz temiz hava almaya hazırız" diyerek yetkilileri uyardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan bir yetkili ise tüm emeklileri, “Halinden Memnun Emekliler Derneği” çatısı altında toplanmaya çağırırken, “Olsa vermez miyiz? Dükkân senin demez miyiz? Emekliyi üzer miyiz, üzmez miyiz?” diye sordu.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(09.11.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Obama kazanınca Style dansı yaptı
»Bakanlar Değişti

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com