"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Emekliden Bakana cevap: 799 lirayla geçiniyorum.

haber resimTürkiye Emeklileri Derneği üyesi Davut Kavruk, “800 lirayla geçinirsiniz” diyerek şaşkınlık yaratan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e yönelik açıklamada bulundu. Anılan dernekte, bir sohbet toplantısı düzenleyen Kavruk, “Geçinemem diye bir şey yok, tabi ki geçinirim. Ben aptal mıyım, niye geçinemeyeyim? 800 lira kocaman paradır yani. Geçen gün, 1 lira için adamı ayağından vurdular. Netice itibariyle ben, her ay 1 lira tasarruf yapıyorum.” dedi. Kavruk, gazetecilerin bir sorusuna ise, "Taşın altında eli olanları düşünelim. İşveren kazanamazsa biz aç kalırız. Önce onları kalkındıralım. Elbet bir gün bize seyyanen zam yapılacaktır. İntibak zammı beklemeyeceğiz, mevcut duruma intibak edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

İki kez yutkunup, bir lokma yenmesi gerektiğini belirten Kavruk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Pop müzik dinleyin. Yetkililerin, popülizm adına mavi boncuk dağıtmasını beklemeyin. Bakın ben, günde beş market geziyorum. Her markette, bir adet ceviz, fındık ve fıstığın tadına bakıyorum. Al sana günlük E vitamini… Günlük süt, günlük gazete ve kitap gibi karın doyurmayan şeyleri zaten almıyorum”

İzleyenler tarafından coşkuyla alkışlanan Kavruk, konuşmasının sonunda yanında getirdiği kaşar peynirini izleyenlere tattırdı ve isteyen olursa memleketten getirtebileceğini söyledi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(09.03.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Adalet Yerini Buldu Mu?
»Google'da hiç aranmayınca intihar etti

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com