"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ehliyet yenileme 101 TL'den 15 TL'ye düştü, 86 TL cepte kaldı.

haber resim101 TL olan ehliyet yenileme ücreti, 15 TL ye indirilerek, vatandaşa 86 TL’lik bir ek katkı sağlandı. Konuyla ilgili müjdeyi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek verdi. Twitter'ın aktif kullanıcılardan olan Bakan Şimşek attığı tweet’te, “Yaptığımız indirimle vatandaşın cebine havadan 86 TL koyduk. Bir evde 3 ehliyet olduğunu düşünün. Bu iyiliği, insanın babası bile yapmaz. Keşke en baştan 101 değil, 201 TL deseydik. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ile konuştum ama beni dinlemedi” dedi.

101 liralık ücretin indirileceği ancak maliyetin altına düşmeyeceği, maliyeti düşürmek için ise Çin malı ehliyetlerin kullanılacağı öğrenildi. Ehliyet yenileme ücretindeki indirim haberi, vatandaşa rahat bir nefes aldırırken, Çince kurslarına talep arttı. Adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, “Benim ehliyetim yok. Olsaydı, cebime 86 TL girecekti. Ehliyet almak amacıyla en kısa zamanda işlemlere başlayacağım. Ancak Çince bilmiyorum, ehliyeti nasıl okuyacağım?” diye sordu.

Türkiye'de mevcut 24 milyon ehliyet sahibi, ehliyetlerini yenilerken "Değerli kağıt bedeli" ödemek zorunda kalacak. Muhalefet milletvekilleri ise, “Kağıt bedeli ödüyoruz, bir karton parçası alıyoruz” diyerek, sürücü belgesinin 5TL olması gerektiğini söylüyorlar.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(08.07.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Bakan açıkladı: TOKİ yolunmuş…
»Cübbesiz Rafet Hoca: “Karpuz seçerken okşamayın”

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com