"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Deli İbrahim Nasıl Deli Oldu?

haber resimAmerikalı ünlü tarihçi George G. Sallama, titiz bir araştırma sonucu "Deli İbrahim" gerçeğini ortaya çıkardı. Sallama'ya göre; kırk kişilik bir heyetle devlet ve memleket işlerini görüşen İbrahim, bir ara çevresindekilere "Alalım Amerika'yı, olsun bitsin bu iş. İleride süper güç olacak, belki de bize posta koyacak" demiş.


Bu sözler üzerine, kırk kişilik heyet hep bir ağızdan,"Heeey! bre İbrahim, sen deli misin?" diye bağırmış. İbrahim de, "Bir insana kırk kere deli denirse deli olur.Ben şimdi deli oldum, akıllılığa doydum" şeklinde karşılık vermiş.


Geçen yıl piyasaya çıkan "Tarihin derinliklerinde kalan ve adı İbrahim olan deliler" isimli kitabında konuya geniş yer veren Sallama, Deli İbrahim'in çok şansız bir şekilde deli olduğuna dikkat çekiyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(15.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»İşsizler Parti Kuruyor
»Yılın Gazetecilik Olayı: Uzaylılara Ulaştık…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com