"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Daire fiyatına dikdörtgen satıyorlar

haber resimHayrabolu’nun tanınmış emlakçısı Ali Satar, inşaat şirketlerinin daire fiyatına dikdörtgen sattıklarını söyledi. Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşan adı geçen, "Marketten satış bitti mi?" sorusuna yanıt verdi.
Ali Satar, "Ha marketten, ha maketten hiç fark etmiyor. Tüketici, mal ortada yokken riske giriyor. Daire diye evi alıyor, içine girdiğinde dikdörtgen ya da kare ile karşılaşıyor. Fakat proje kamu tarafından onaylanmış oluyor. Bu durumda çok ayıp oluyor" dedi.

Tüketicilerin yaşayabileceği mağduriyetlere dikkat çeken Ali Satar; “Dairenin dışından gelip geçen doğru çemberi yalayarak geçmişse teğet denir. Doğru, bir yerden çemberi delip dairenin içine girmiş ve sonra dışarıya çıkmışsa geçmiş olsun denir. Yetkililer bu soruna el atsın, İngilizce de nasıl denir?” şeklinde konuştu.

Bu arada, Babaoğlu İnşaat firması tarafından yapılan açıklamada, “Biz göstere göstere satıyoruz. Vatandaşa daire fiyatına dikdörtgen aldığına dua etsin. Aldığı yamuk da olabilir” denildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(25.05.2014)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Gündemde Kalmak İsteyen Sanatçı Magazin Dergisi Kurdu.
»Eğitim Sistemi Sisli

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com