"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Cemre Düşmedi

haber resimBaharın gelişinin habercisi olan cemre düşmedi. Havaların ısınmasını bekleyen vatandaşlar bu nedenle panikte. Meteoroloji Tahmin Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bu bizim işimiz değil. Cemre düşer veya düşmez, keyfi bilir. Don olayı beklenmediğine dua edin” denildi. Her yıl, sırasıyla havaya, toprağa ve suya düşen cemrenin, bu yıl neden düşmediği araştırılıyor. Cemreden sorumlu bir yetkili “Havaya düşmeyen şey, toprağa düşer mi? Toprağa düşse, duman çıkması lazım. Belki de duman çıktı, biz görmedik” şeklinde konuştu.

Cemre, halk arasında sıcaklığın artması olarak biliniyor. Sıcaklar artmadığı zaman vatandaş geriliyor. Çünkü yakıt tüketimi artıyor. Cemre K. isimli bir cemre hayranı gazetemize şunları söyledi: “Osmanlı zamanındaki Divan şairleri gibi divana uzanıp şiir yazdım, yine de cemre düşmedi. Cemrenin, böbrek taşı gibi düşmesini beklemek doğru değil. Doğalgaza zam yapılırsa yaz gelir. Yaz gelirse, cemreye ihtiyaç kalmaz.”

Bilindiği gibi, postacı kapıyı iki kere çalar, cemre üç kere düşer. Bu durumda, Hızır günlerine nasıl girileceği şimdiden merak konusu.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(17.02.2017)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Haydar Baş’a Güvenip 5 Bin TL Borç Yaptı
»Gaza zam yapılınca yaz geldi

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com