"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması: “Çayda dem, tazminatta kıdem”

haber resimÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, meslek örgütü temsilcileriyle makamında kıdem tazminatını görüştü. Görüşmede çay içildi, kurabiye yenildi. Ancak mevsimi geçtiği için karpuz kesilmedi. Kıdem tazminatının çok konuşulduğunu dile getiren Bakan Çelik, "Arkadaşlar fazla ses etmeyin, komşular ihbar edebilir. Hatta polis gelebilir. Esas itibariyle mesele çayda dem, tazminatta kıdemdir. Önemine binaen her nerede bir mağduriyet yaşanıyorsa ve yaşatılıyorsa orada Reha Muhtar gayreti içindeyiz" şeklinde konuştu. Konunun masalarında yer aldığını söyleyen Çelik, "Masadan biri almazsa görüşmeler Meclis'te önümüzdeki ay da mı, yoksa Mars’ta mı gündeme gelir bunu şahsen bilmiyorum" dedi. Taşeron işçilikte iyileştirmeyle ilgili sorulara ise şu yanıtı verdi:
“Bunlar zor konular, öncelikle duanıza ihtiyacımız var.”

Görüşmede, bir meslek örgütü temsilcisi kırmızı çizgili kravatını göstererek, "Sayın Bakanım gazozun havası kaçarsa su olur. Siz de su gibi konuştunuz, teşekkür ederiz. Ancak biz, gazoz memleket gibi fokurdarken yüzümüze vuran serinlikle hayallere dalmak istemiyoruz” diye konuştu. Görüş birliğine varılamayan toplantıda Çelik, “Uzlaşırsak eyvallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Saadettin Boran ise, çok tartışılan kıdem tazminatı konusunda şunları söyledi:
“4 bin 8 yüz bilmem kaç sayılı İş Kanunu gereğince işçiye ödenir. İşçinin “çok şükür” demesi beklenir. Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır? Kıdem tazminatı alt alta, üst üste hesaplanmaz. İşçiye 30 günlük don gömlek dahil giydirilmiş ücreti tutarında kıdem tazminatı ödenir.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(17.11.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Fışkırmayan fıskiyeler ruh sağlığımızı bozuyor
»Haydar Baş’a Güvenip 5 Bin TL Borç Yaptı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com