"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Brunei Sultanı Bizi Kandırmış…

haber resimBoeing 747-400 tipi uçağıyla İstanbul’a gelen Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah, söylendiğinin aksine Atatürk Havalimanı’na uçağını kendisi indirmemiş. Uçağın havalimanına Bolkiah tarafından, önceki gün sabah saat 06.40’da düşünce gücüyle indirildiği öğrenildi. Ayrıca, uçağın içinin altın kaplamalarla döşenmiş olduğu şeklindeki bilgilerin de doğru olmadığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, hava trafik kontrolörünün “Majesteleri, altın döşemede rahat uyuyabildiniz mi?” şeklindeki sorusuna Bolkiah, “Ne altını kardeşim, tamamen propaganda. Koltuğa kıvrılıp, uçağı nasıl indireceğimi düşündüm” şeklinde yanıt verdi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Brunei Darüsselam’ın Amman Büyükelçisi Haji Abdül Mokti ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Brunei Sultanı’nın, “Kayınbiraderi evlendiriyorum, çok açıldım. Sayısal oynayıp gideceğim” dedikten sonra tören kıtasını selamladığı ortaya çıktı.
Bilindiği gibi, Brunei Sultanı, 20 milyar dolarlık serveti ile ülkesine demokrasi getirmeyi aklından geçiren dünyanın en zengin 2. kralı konumunda. 6 küçük uçağı, 2 helikopteri, 15 otomobili ve 20 motosikleti bulunuyor.

Bakan Egemen Bağış'ın sürekli yanında olduğu sultan Bolkiah, boğaz turundan sonra sayısal bayilerini ziyaret etti. Sultan’ın, bayi önündeki kuyruklardan çok etkilendiği ve gözlerinin dolduğu gözlendi. Sultan, gezisini tamamladıktan sonra Nişantaşı'nda kaldığı otele geçti. Bu esnada, Brunei Sultanı’nın çevresindekilere, “Sizdeki demokrasi bende olsa ben Brunei’yi uçururum” dediği duyuldu. Sultanın gezi sırasında hiç kimseye tek kuruş bahşiş bırakmadığı ifade edildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(08.04.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ankara’nın altında yer altı şehri olduğu iddia edildi
»Temsili tabuttan Cansız İnsan Çıktı

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com