"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Biber gazına alternatif: kaşıntı gazı...

haber resimKonya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Selim Aklıselim, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Öğrenciler Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na kendi buluşu olan kaşıntı gazıyla katıldı. Selim Aklıselim, kaşıntı gazının, kaşınırken aklına geldiğini ve uzun bir araştırmadan sonra bu projeyi gerçekleştirdiğini söyledi. Başarılı öğrenci, polisin kullandığı biber gazının insan sağlığına zararlarını anlatarak, ısrarla kendi buluşunun kullanılmasını istedi. Selim Aklıselim, “Zararsız doğal çözüm elde etmeyi hedefledim. Emniyet yetkilerinin çok işine yarayacak. Ancak yaptığım gazı sprey kutusuna nasıl doldurduğumu hatırlamıyorum” dedi.

Bilindiği gibi biber gazı, yediğimiz biberden yapılıyor. Dolayısıyla, yediğimiz bir sebzenin öldürücü etkisinin olması beklenmiyor. Bu kapsamda, kaşıntı gazı hakkında konuşan TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Acıklı, “Selim kardeşimi kutluyorum. Güzel buluş buldu. Kaşıntı gazını karımın üzerinde denedim. Ne yazık ki, kaşınan yerini bulamadı yine bana iş düştü… O zaman, ne anladım bu işten?” şeklinde görüş belirtti. Söz konusu yarışmada Selim Aklıselim, yılın en genç araştırmacısı ödülünün sahibi oldu.

Bu arada, yeni bir çağ açacağına kesin gözüyle bakılan kaşıntı gazı, bir emniyet yetkilisine soruldu. Adının açıklanmasını istemeyen yetkili şunları söyledi:
“Devlet, vatandaşını sever de, döver de… Kaşır mı bilmiyorum. Emir, demiri keser.”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(08.06.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»“Dayılar Günü” için Meclis’e araştırma önergesi verildi
»Kaybolan Yüce Divan Bulundu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com