"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Benzin zammı tüm ülkede coşkuyla kutlandı.

haber resimGece yarısı herkes uyurken yapılan zamdan sonra benzinin fiyatı 5 TL’ye dayandı. Böylece Türkiye, Norveç’in önüne geçerek dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülke konumuna geldi. Bu durum, tüm yurtta büyük heyecan yarattı. Gençlisi yaşlısı hep beraber benzin zammını kutlamak amacıyla meydanlara akın etti. Coşkuyla kutlanan benzin zammı gösterilerinde “Mutluyuz, gururluyuz” şeklinde slogan atıldı. Bu sırada desibel rekorunun kırıldığı belirtildi. Yüzlerce insanın katıldığı gösterilerin ana merkezi Taksim'de, ZAM-DER Genel Başkanı Hamza Yıkılmaz bir konuşma yaptı. Zammın anlam ve önemine vurgu yapan ve Hükümeti eleştiren Yıkılmaz şöyle söyledi:

“Türkiye, benzin fiyatında dünya lideri oldu. Rekora koşuyoruz. Bu durum, alım gücümüzün arttığını göstermektedir. Mutluyuz gururluyuz. İnşallah diğer alanlarda da lider olacağız. 80 kuruş daha zam yapılsaydı, benzinin fiyatı 5 TL olacak ve ağzımız alışacaktı. Halkımız bu kadar zammı kaldırdı, 80 kuruşu mu kaldıramayacak? Yaşasın benzin zammı!”

Gösteriye katılanlar, müzikle birlikte dans edip benzin kokladı. Daha sonra "Benzin zammı hayırlı olsun" ve “Buna da şükür” gibi pankartlarla grup yürüyüşe geçti. İlk kez gerçekleştirilen benzin zammı kutlamalarında polis, kendisini yakmak isteyenlere benzin bidonu dağıttı. Ancak daha sonra bidonların boş olduğu anlaşıldı. Bazı göstericilerin, 13 Ekim’in her yıl benzin zammı günü olarak kutlanması amacıyla imza toplaması ise kısa süreli gerginlik yarattı. Gösterilerin, tüm yurtta olaysız sona erdiği öğrenildi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(14.10.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»TFF Başkanvekili Ufuk Özer, "Statlardaki koltuklara emniyet kemeri takılsın" dedi.
»Dr. Canan açıkladı: “Ekmek arası simit yiyin”

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com