"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Başkent’teki dilenciler vatandaştan şikayetçi

haber resimUlus ve Kızılay gibi başkentin en işlek yerlerini mesken tutan dilencilerin, vatandaşlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre dilenciler, vatandaşların şikayetleri sonucu sık sık yer değiştirmekten rahatsız. Çünkü bu durum, işlerinin aksamasına neden oluyor. Her köşede onlarca çocuk çeşitli şekillerde dilenirken vatandaşlar bunlara göz kulak olmuyor. Ayrıca hastane önlerinde dilenen dilencilere doktor çağıran yok. Daha da önemlisi dilenciler, vatandaşın iyiliği için yaptığı duaların karşılığını alamıyor. Dilenciler Odası Birlik Başkanı Ş.K., yaptığı yazılı açıklamada, “Başkentteki arkadaşlarımızın iş yükü çok ağır. Sonuçta memleket buradan idare ediliyor. Vatandaşın huzuruna yönelik olarak yaptığımız duanın haddi hesabı yok. Ancak emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Dualarımız boşa gidiyor. Vatandaş, Vekile Kıyak Yasası’na gösterdiği tepkiyi, Kabahatler Yasası'na da göstermeli. Çünkü bu yasa gereği 69 TL ceza ödüyoruz. O kadar paramız olsa dilenmeyiz” dedi.

Dilencilerin boş arazilerde derme çatma barakalarda yaşadığına dikkat çeken Dilenciler Odası Birlik Başkanı Ş.K., TOKİ’nin su baskınlarına maruz kalmış evlerine talip olduklarını da söyledi. Ayrıca ahenkli ses tonuyla, “Bir dakika bakar mısınız? şeklinde seslenen dilencilere bir dakika bakılmasını istedi. Böylece vatandaşların, şehrin kalabalığında kendilerini yalnız hissetmeyeceklerini belirtti. Ş.K., sözlerini şöyle tamamladı:
“Ülkemizde her bin 400 vatandaşa bir dilenci düşüyor. Bu sayıyı üçe, beşe çıkarmamız lazım. Aksi halde dilencilik sektörü çöker. Avrupa, insanlık tarihinin en eski mesleği olan dilenciliği geliştiremeyince ekonomik çıkmaza girdi”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(20.05.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Ehliyet yenileme 101 TL'den 15 TL'ye düştü, 86 TL cepte kaldı.
»Yüzde 100 yerli motosiklet “Kanuni” yollarda

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com