"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Başkent’te belediye otobüslerinde rahat koltuk dönemi…

haber resimAnkara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, yolculuk konforunu artırmak amacıyla Rahat Koltuk Sistemi’ne geçiyor. Bundan böyle vatandaşlar, belediye otobüslerinde ayakkabılarını çıkartıp, ayaklarını uzatabileceği gibi ayak parmaklarını kaşıyabilecek. Ancak kimse kimseye, “Ayaklarımı ovar mısın?” şeklinde bir talepte bulunamayacak. Edinilen bilgilere göre, ayak kokusuna karşı limon kolonyası dağıtılacak. Yolculara yazın ayran, kışın salep servisi yapılacak. Gazete isteyenlere ise, gazetelerin sadece magazin sayfaları verilecek.

EGO Genel Müdürlüğü, Rahat Koltuk Sistemi’ni önümüzdeki ay bütün hatlarda hayata geçirmeyi planlıyor. Çünkü yeni uygulamanın denemeleri başarılı sonuç verdi. Konuyla ilgili olarak bir yetkili şunları söyledi:
“Deneye deneye en iyisini bulduk. Duraklarda beklemekten ayaklarına karasular inmiş başkentlileri rahata kavuşturduk. Onlar için yolcu bilgilendirme ekranlarında oyun havası çaldık. Uzun mesafeli hatlarda bazı yolcular kalkıp oynadı. Çok memnun kaldık."

Rahat Koltuk Sistemi’ni olumlu karşılayan bir bayan yolcu, “Körüklü otobüslerde altın günü bile yapabiliriz. Her şey çok güzel düşünülmüş. İnşallah bu seçim yatırımı değildir” dedi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(01.09.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Nargilede TSE belgesi…
»Google'da hiç aranmayınca intihar etti

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com