"Yalan Dolan Haber Merkezi"

'Başıma İcat Çıkarma' Cümlesi Yasaklandı

haber resimMilli Eğitim Bakanlığı, çocukları motive etmek amacıyla "Başıma icat çıkarma” cümlesini yasakladı. Bundan böyle çocuklara, “Başıma İcat Çıkarma” cümlesi yerine, “Aptal mısın oğlum, bir buluş da sen yap!” cümlesi kullanılacak. Ancak çocuğun ‘Bir buluş yeter mi?’ şeklindeki sorusuna ne yanıt verileceği belirtilmedi. Açıklamada çocuklara şöyle seslenildi:
“Sevgili çocuklar, çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de ‘Manyak mıyım lan ben. Neden sıçrıyorum durmadan?’ diye sorar. Sen de, birkaç defa başarısız olabilirsin. Bu durum üçü, dördü bulursa ‘manyak mıyım lan ben, neden torpil aramadım bunca zaman?’ diye sor kendine.”

Alınan kararı destekleyen ancak geç kalındığına dikkat çeken bir öğrenci velisi, "Günde bir dakika düşünsek, ayda 30 dakika yapar. Her genç bir buluş yapsa, ortalık buluştan geçilmez. Gençler siz yürüyün, biz arkanızdayız' dediğimizde biber gazıyla karşılaşırlarsa sorumluluk kabul etmeyiz” diye konuştu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni uygulamasının icatlara etkisi merak ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(15.10.2016)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Başkent'te gece evine dönemeyenlere müjde!
»Kardan Ailesi Yalancı Baharda Kayboldu

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com