"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Başbakan Rusya Krizini Değerlendirdi

haber resimBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya ile yaşanan krizi değerlendirdi. "Olay muğlâk, tartışma oğlak. Krize ve kerize sebep teşkil eden psikolojik boyut, olgusal boyutun yarıçapını aşar. Rus yönetimi bu net tabloya rağmen tablodaki koyunları sayamıyor” dedi. Davutoğlu ayrıca, "Tek bir toplantıda uzlaşmak zor. Çünkü o sürede ancak bir kahve içip fal bakıyorsun; yine de adamın gönlünü alamıyorsun" diye konuştu.

Rusya krizini masaya yatırdıklarını ancak krizin masada rahat durmadığını belirten Davutoğlu, Rusya diyalogla sorunu çözmezse, “Rus salatası yemeyin” kampanyası başlatacaklarını söyledi. Bu arada bir gazetecinin, "Rusya krizi Türkiye'ye kaça patlar?" sorusuna Davutoğlu, "Sana ne?" diyerek tepki gösterdi. Bir başka gazetecinin “Rusya doğalgazı keserse yandık, bittik mi?” şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Doğalgaz boru ile geliyor. Önce gaz satacak ülkeyi bulacaksın. Sonra boru döşeyeceksin. Bi bakmışsın yaz gelmiş. Doğal yani… Doğalgaz beklemekten kim ölmüş?”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(13.12.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Gündemde Kalmak İsteyen Sanatçı Magazin Dergisi Kurdu.
»Hayvan Hakları Aktivistleri “Balıkları sevelim, bırakalım” dedi.

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com