"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Ataması yapılmayan öğretmenler rahatladı.

haber resimMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ataması yapılmayan öğretmenlerle ilgili olarak önceki gün düzenlediği basın toplantısında müjdeli haberi verdi. Bakan Dinçer, ataması yapılmayan öğretmenlerin, 30 Şubat tarihi itibariyle atanacağını söyledi. Ancak öğretmenlerin atacakları yer konusuna açıklık getirmedi. Basın toplantısını izleyen öğretmenlerin bir sigara yakarak “Oh!” çektiği gözlendi. Bu arada, bazı öğretmenlerin, “Ay’a mı atanıyoruz?” şeklindeki sorusu ise yanıtsız kaldı. Heyecanlı anların yaşanmasına neden olan açıklama şöyle:

“Öğretmenleri, Eminönü'nde yem bekleyen güvercinlere benzettiğim zaman bana kızmıştınız. Oysa o zaman, öğretmenler güvercinlere yem atabiliyordu. Şu anda gördüğümüz fotoğraf şu ki, ataması yapılmayan öğretmenler Eminönü’ndeki güvercinlere artık yem atamıyor. Yem parasıyla simit alıp karnını doyuruyor. Güvercinler zor durumda. Bu nedenle, 30 Şubat’ta atanmamış öğretmen kalmayacak”.

Konuşmanın ardından, Ataması Yapılmayan Öğretmenler Derneği Başkanı Tayyar Sallar, “Birçok arkadaşım gibi ben de sevgilimi atlatıyordum. Sayın Bakan, artık mazeret bırakmadı. Bankaya borçlanıp evleneceğim. Ancak geçen hafta düzenlediğimiz protesto eyleminde diplomalarımızı yakmıştık. Şimdi ne olacak?” şeklinde konuştu. Adının açıklanmasını istemeyen bir dernek üyesi, eşiyle bir araya gelemediği için bu güne kadar üç çocuk politikasını uygulayamadığını belirterek, Türk halkından özür diledi. Basın toplantısı, öğretmenlerin teşekkür mesajı ve güvercin uçurmasıyla sona erdi.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(24.11.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Gezi Parkı sünnet düğünlerine açılıyor
»Kürtaj yaptıran kadına fahri çocuk…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com