"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Asgari ücret zammı kekeme yaptı

haber resimAdana’da bir iş yerinde, tam zamanlı olarak çalışan on yıllık işçi Harun Garip, asgari ücrete yüzde 4.1+ 4.4 olmak üzere yıllık toplam yüzde 8.61 oranında zam yapıldığını duyunca kekeme oldu. Yaşanan bu ilginç olay hakkında, değişik iddialar ortaya atıldı. Adı geçenin eşi Fatma Garip, eşinin sevinçten kekeme olduğunu söylerken; oğlu ise, babasının asgari ücretle “Askeri ücret”i karıştırdığını ve çok korktuğunu belirtti. Olay, Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in 2013 için asgari ücreti açıklamasının ardından gerçekleşti. Haberi TV’den öğrenince baygınlık geçiren ve Acilen Ceyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Harun Garip’e ilk müdahaleyi doktorlar yaptı. Doktorlar, “Gözün aydın… Asgari ücret zammı 34 lirayla 34 tane simit alabileceksin” diyerek hastayı bilgilendirdi. Ancak Harun Garip tepki vermedi.

Başından geçen olaya çok üzülen Harun Garip, daha sonra duygularını yazarak şöyle anlattı: “Hükümetin bana göstermediği ilgiyi ve sevgiyi başkalarında aramaya başladım. Ne yazık ki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu zam oranlarını yuvarlayıp 4,5 yapamadı. Simit üzerinden hesap yapıyorlar ama üçgen peyniri hesaba katmıyorlar. Bu nedenle, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun acilen toplanmasını istiyorum. Şu konuya el atsınlar. 34 yerine 40 simit alsak fena mı olur?”

Bu arada Harun Garip’in eşi, “Konuşmak, bundan böyle kocam için bir işkence olacak. Bu nasıl demokrasi? Sorumlular bulunmalı. Çalışma Bakanı, zam haberini alıştıra alıştıra verseydi bunlar olmazdı” diyerek, tepkisini dile getirdi. Haberin medyaya yansımasından sonra yetkililer inceleme başlattı.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(01.01.2013)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»3’ncü boğaz köprüsünün ayakları çıktı
»Real Madrid yüzde 50 oranında ikiye bölünüyor…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com