"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Yılın Röportajı.. Ayşe Arman ile Geyik Yaptık…

haber resimVolsitrit ekibi olarak, Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman ile birlikte geyik yaptık. Bu arada, eğlenmekten geberdik. Siz de eğlenin diye yazdık.

Ayşe Abla ile buluştuğumuz gün kar yağıyordu. Herkes kardan adam yaparken biz, başkalarının yaptığı bu adamlara boynuz taktık. Çok güzel oldu. Sonra "Niye geyik yapmıyoruz?" diye sorduk birbirimize. Ayşe Abla'nın da "Tamam" demesiyle kardan ren geyikleri yaptık. Hatta inandırıcı olsun diye geyiklere dublaj yaptık. Bir ara geyikler canlandı sandık. Arkamıza bile bakmadan kaçtık. Ayşe Abla, "Biz deli miyiz, nereye kaçıyoruz?" demese, duracağımız yoktu. Durduk yerde durduk. Söyleşmeye başladık. Daha doğrusu biz sorduk, Ayşe Abla yanıtladı. Şimdi koltuğunuza keyifle kurulup, okuyun. Bu röportajın altında cinlik de aramayın. İşte sorular ve aldığımız yanıtlar:


VS: Ayşe Abla, size abla diyebilir miyiz?
- Saatime bakayım çocuklar… Gün içerisinde, saat 15.00’e kadar Ayşe Abla; daha sonra Ayşe Teyze derseniz mutlu olurum. Sevgilim, gece 24.00’ten sonra bana "Ninem" der mesela. Bu lafa, Alya çok kızıyor. Biraz daha büyüsün, yanımızda yatırmayacağım. Bu konuya, "Bizim Masalımız" adlı kitabımda ayrıntılı olarak değindim. Adından da belli, masal olduğu için hamilelik ve doğum konularına girmedim.


VS: Ayşe Abla, topluma ayna nasıl tutulur?
- Sorunuzu şu gördüğünüz aynayla yanıtlamak isterim. Topluma ayna tutmak için güneşli hava şarttır. Güneşli havaları kaçırmam, hemen aynayı tutarım. Işığın durumuna göre dönmeniz gerekecektir. Dön babam dön. Hormonların çalışmaya başlar, beynine kan gider. İnsanları daha iyi anlarsın. Mesela ben, Dubai'nin böğürtlenli pan cake'leriyle güne başlarken sizin ne yediğinizi anlarım. Bunu aile seyahatinden notlar başlığı altında yazarım.


VS: Ayşe Abla, iyi insanı tarif eder misin?
- İyi insan benim gibi insandır. Duygu kanalları şarıl şarıl açıktır. Güzel ve dişidir. Karnı (göbeği demek istiyor) erimiştir. Epidural sezaryenden şikayet etmez. İyi insanın ruhu da iyidir. Ruh iyiyse, insan da iyidir. İyi insanın kapı zili iyi çalar. En azından benim için öyle.


VS: Ayşe Abla, Miami'den ev aldığınız doğru mu?
- TOKİ'nin dar gelirliler için gerçekleştirdiği konut projelerine baktık, pahalı geldi. Dubai’deki evi de satmak istemiyoruz. Orada problemsiz bir hamilelik geçirdim. Doktor, havuz problemi vermedi. Tekrar hamile kalırsam o eve ihtiyacım olabilir. Ayrıca İstanbul’da doğurmak sıradan bir şey.


VS: Ayşe Abla, sen güzel misin?
- Hayır. Benim kemiklerim iridir! Çocukken söylemişlerdi bunu, hiç unutmam. Sadece güzel gösteririm. Bu konuları Hülya’ya sorun. Güzel, çevik ve akıllıdır. Tuvalet kağıdına tarih yazarak bunu kanıtlamıştır.


VS: Ayşe Abla, Ömer ağabeyle ilişkiniz nasıl?
- Size ne ulan! Herkes bana bu soruyu soruyor. Ayıp yahu! Sevgilim Moskova'dan "Hava eksi 18, akşama votka-havyar yapalım mı? Sonra..." diye mesaj atıyorsa ve de bu dinlemeye takılıyorsa bu ilişkiden hayır gelmez. O zaman, mutluluktan ağlayamıyorum. Duygularımın üstüne yatıp kalıyorum. Yedeği olmayan hediyeleri kabul etmiyorum. Havyarın tadı kaçıyor.


VS: Ayşe Abla, Aytaç Arman neyiniz olur?
- Böyle soru mu olur? Erotik soru bekliyorum sizden. Toplumsal ve politik kaygılar taşıyan bir demokrat olduğumu anlatmak istiyorum. Sosyal sorunlar skalasını kurcalamak istiyorum.


Zaman nasıl da geçmiş? Kardan yaptığımız geyikler erimeye başlamış. Ayşe Abla'nın morali bozuldu tabi. Söyleşiye son verdik. Ayşe Abla'yı uğurladık. Sonra da gidip geyikleri sevdik…
(Ahmet Zeki Yeşil)
(15.02.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Emekliler intibak zammı istemiyor
»Havaya Bakarken Kayboldular

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com