"Yalan Dolan Haber Merkezi"

Araştırmalara göre tipimiz değişmiş…

haber resimTürkiye Profili Araştırması, tipimizin değiştiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre; Türk toplumu borcunu kafasına takmıyor, faturalarını elektrik aldığı kişiye ödetiyor. Karnını, “Yemekteyiz” programını izleyerek doyuruyor. Ayrıca, “Bu Gün Ne Giysem?”i izledikten sonra, üstündekilerle dışarıya çıkıyor. Fiziksel değişim de söz konusu. Erkekler, bıyık yerine sakal ve göbek bırakıyor. Olur olmaz şeylerden kıllanmıyor. Dizi dizi dizilip, her akşam 4 dizi izleyip, mutlu ve huzurlu bir şekilde uyuyor. İnterneti kullananların oranındaki artış da dikkat çekiyor. Türk insanı tıklıyor, bakıyor ve “Nasıl olsa beyin bedava, gerekirse düşünürüm” düşüncesiyle düşünmekten vazgeçiyor. Sosyal paylaşım sitelerini ise, pasta ve kurabiyesiz ziyaret edilebildiği için seviyor.

Ekmek arası patatese olan rağbet nedeniyle çocuklarda kilo artışı gözleniyor. Türk halkının sağlık muayenesi yaptırma alışkanlığı bulunmuyor. Ancak, eksoz muayenesini düzenli olarak yaptırıyor. Sağlık sorunuyla karşılaştığında, randevu almaktan hoşlanmadığı için doktora gitmiyor. Doktor hastanın ayağına randevu almadan geliyor. Halkın büyük çoğunluğu, “Bedava olsun, GDO’lu olsun” diyerek, kendisine ikram edileni afiyetle götürüyor. Günde ortalama dokuz saat çalışan Türk insanı, iş yerinde fal baktırıyor. Buna müdahale eden yöneticiyi dövüyor. Aileler bir araya geldiğinde, piknik yapmaktan hoşlanıyor. Pikniklerde, ip atlıyor.

Araştırma sonuçları, ilginç bulgulara da işaret ediyor. Örneğin, günde ortalama beş kadının öldürüldüğü Türkiye’de, kadınların mutluluk oranı erkeklerden daha yüksek. Çünkü seven erkek öldürüyor. Öldürmezse, kendini kötü hissediyor. İşsiz durumda bulunan genç nüfus da, yine en mutlu yaş grubunu oluşturuyor. Mutluluk kaynağı, sağlık… Gençler en çok, “Paranın ne önemi var? Önemli olan sağlık” sözünü seviyor. Diğer yandan, tatil ve eğlenceye daha az para harcandığı halde, Türk halkının mutluluk seviyesindeki artış uzmanları oldukça meraklandırıyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(19.03.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Kadın-erkek güreşine inceleme başlatıldı!
»Cübbesiz Rafet Hoca: “Karpuz seçerken okşamayın”

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com