"Yalan Dolan Haber Merkezi"

AB'den Türkiye'ye 'Ramazan Davulcusu' uyarısı

haber resimİstanbul’da gerçekleştirilen “Türkiye-AB İlişkileri” başlıklı konferansa katılan Danimarka AB Bakanı Nicolai Wammen, Türkiye'deki ramazan davulcularının durumunu dikkatle izlediklerini söyledi. Türkiye'de çok iyi gelişmeler yaşandığını belirten Wammen, "Ancak her zaman davulun iki yüzü olduğunu da söylemek gerekir" dedi.

Wammen, "Türkiye gerekli koşulları yerine getirmesi durunda AB’ye kabul edilebilir. Örneğin Ramazan davulcularının söylediği nağmeli manilere sansür uygulanması istenmeyen bir durumdur. Davulcular, içinden geldiği gibi mani söyleyebilmeli, patlayan davullardan sorumlu tutulmamalıdır” şeklinde konuştu. Wammen ayrıca, son 10 yılda Türkiye’de çok şeyin değiştiğini ancak ramazan davulculuğun gelişmediğini, bu nedenle yeni anayasa çalışmalarında bu konuya özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Wammen’ın eleştirilerine, Türkiye Ramazan Davulcuları Federasyonu Başkanı Ramazan Tokmak cevap verdi. Tokmak şöyle dedi: “Ritimli çalınan davulun sesi uzaktan hoş gelir. Hariçten davul çalıp, mani okuyanlar bizim haklarımızı savunamaz. Davul bizim boynumuzda, tokmak başkasının elinde olmaz. İnşallah önümüzdeki süreçte iktidar-muhalefet davula ve tokmağa el atarlar”
(Ahmet Zeki Yeşil)
(20.07.2012)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»1 milyon memura 1 derece…
»Ayakkabı boyacıları dolmuşçulardan yana dertli…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com