"Yalan Dolan Haber Merkezi"

1 milyon memura 1 derece…

haber resimÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önceki gün katıldığı komisyon toplantısında, 1 milyon memura 1 derece verileceğini söyledi. Ancak açıklama, sendikaların tepkisine neden oldu. Yat-Sen Başkanı İsmail Rahat, “1 milyon memura, 1 derece yeter mi? Vatandaş, bu dereceyi sırayla mı kullanacak? Derece, kaç derece olacak; koltuk altına mı sokulacak?” diye sordu. Bakan Çelik ise, soruları şöyle yanıtladı:
“Panik yok! Herkes derecesine kavuşacak. Sülale boyu derece dağıtacağız. Bir sülale, bir başka sülalenin derecesini kullanmayacak. Sülaleyi oluşturan şahıslar, vereceğimiz dereceyi hep birlikte koltuk altından kavrayacak.”

Bu sözün, daha önce seçim öncesinde Başbakan tarafından verildiğini belirten Yat-Sen Başkan Yardımcısı Bayram Tonbalak ise, “Yeni düzenlemenin, yıllık maliyeti bilmem kaç milyon liraymış. Olmaz böyle şey, yoksa rüya mı? Ben şahsen, başkasının kullandığı dereceye elimi sürmem” dedi. Konuyla ilgili komisyon toplantıları devam ederken, kaç sülaleye bir derece verileceği merak ediliyor.
(Ahmet Zeki Yeşil)
(14.08.2015)

facebook twitter
  

Belki ilginizi çeker :
»Üçlü Mekanizma Ankara’da toplandı
»Killing Kamil Hayatını Kaybetti…

Bizi Takip Edin

twitter twitter rss

ahmet zeki yeşil hunili kral.
ahmet zeki yeşil'in kitapları.


FAVORİ YAYINLARI

Alt Yazı

» Çocuğuna bir türlü yemek yedirmeyi başaramayan annenin elindeki kaşığın uçuş saati 100 saate yaklaştı... Anne Thy pilot olarak başvurmayı düşünüyor...
» Biber üreticileri derneği biberlerin sürekli toplumsal olaylarda kullanılmasının önüne geçmek için olağanüstü toplandı...
» Karın yağmasıyla mahallede taş stokları tükendi...
» Patlamış mısır bulamayan gencin bardakta satılan mısırı patlamaya çalışmaya başlamasından endişe ediliyor...
»Tümü


Kamu Araştırması

Nasıl Buldunuz ?
Çakma gibi sanki
Hadi hevesinizi kırmayalım

Sponsorlu

reklam vermek için iletişime geçin. info@volsitrit.com